fbpx

WooCommerce (WordPress) ve Shopify: Hangisi Daha İyi?

WooCommerce (WordPress) ve Shopify_ Hangisi Daha İyi_

Bugünkü konumuz WooCommerce ve Shopify, iki e-ticaret devi arasında bir rekabet. Shopify, gücünü 1 milyondan fazla çevrimiçi mağazasından alırken, WooCommerce, internetin en popüler e-ticaret platformu olduğunu iddia ediyor. Peki ama sizin için hangisi doğru tercih olacak?

Shopify güçlü, güvenilir ve kullanımı kolay olup, müşterilerine istikrarlı bir deneyim sunuyor. Tüm altyapısı alışveriş içerik sitesi olarak tasarlanan Shopify, günümüzde bu savaşı önde götürüyor.

WooCommerce, herhangi bir WordPress sitesini güçlü bir çevrimiçi mağazaya dönüştüren bir e-ticaret eklentisidir. Açık kaynaklı bir platformdur ve bu nedenle aylık bir ödeme gerektirmez, bu da onu maliyet konusunda hassas kullanıcılar için ideal hale getiriyor. Ancak sunucu ve güvenlik gibi şeyler için yapacağınız ödemeler ile maliyet dengesi de bir anda değişebilir.

Bu makale, bu platformlardan hangisinin işinize en uygun olacağını bulmanızı sağlayacaktır. 50’den fazla platformda kapsamlı araştırmalar yürüttük ve bulabildiğimiz tüm ayrıntıları sizin için anlatmaya çalışacağız. Bu bilgiler ışığında WooCommerce ile Shopify’ı kullanım kolaylığı, fiyatlandırma, satış özellikleri ve müşteri desteği gibi farklı kategorilerde karşılaştırdık.

İçerik

1. Avantajları ve Dezavantajları

2. Kullanım Kolaylığı

3. Tasarım ve Temalar

4. Satış Özellikleri

5. Eklentiler ve Entegrasyonlar

6. Pazarlama Araçları

7. Ödeme Seçenekleri ve İşlem Ücretleri

8. SEO

9. Güvenlik

10. Müşteri Destek

11. Maliyet / Fiyatlandırma

12. Shopify ve WooCommerce: Sonuç

1. Avantajları ve Dezavantajları

Shopify’ın AvantajlarıShopify’ın Dezavantajları
Sunucu: Shopify, sunucu ve site güvenliğini kendisi sağlar, ayrıca site kurulumu sonrasında yazılım desteğine ihtiyaç duymazsınız.İşlem ücretleri: Shopify’da aylık olarak abonelik ücreti ve bu abonelik ücretine bağlı olarak satış üzerinden %2, %1 ve %0,5 gibi oranlarda komisyon ödemeniz gerekir.
7/24 Destek: Müşterilerinizi memnun etmek ve satış rakamlarınızı her daim iyi seviyede tutmak için sorunlarınızı günün her saati çözebileceğiniz müşteri desteği bulunur.Pahalı uygulamalar: Shopify’da ana özelliklerin dışında dünya markalarının sitelerinde olan uygulamalara erişmek çok kolay ama bu denli kapsamlı uygulamaları isterseniz, aylık olarak yüksek ücretler ödemeniz gerekir.
Çok Kanallı Entegrasyon: Gömülü bir özellik olarak Amazon, Facebook, eBay ve Pinterest gibi diğer kanallarda satış yapabilirsiniz. 
WooCommerce AvantajlarıWooCommerce Dezavantajları
Sınırsız Özelleştirme: Açık kaynaklı bir platform olmasından ötürü, kod kullanarak mağazanızı istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.Yeni Başlayanlar İçin Uygun Değil: Temel düzeyde kodlama bilginiz yoksa Shopify’ın aksine WooCommerce’de kurulum sonrasında bile sitenizi yönetmekte zorlanabilirsiniz.
Ölçeklenebilir: WooCommerce ve olağanüstü esnekliği, e-ticaret hayallerinize rahatça ulaşmanızı sağlar.Sunucu: Hızlı ve stabil bir internet sitesi için çok yüksek ücretler ödemeniz gerekebilir.
Paranızın Tam Karşılığı: Yüklemesi ücretsizdir, ayrıca uzantılar çoğunlukla makul fiyatlıdır ve mağazanıza düşük maliyetle daha fazla işlevsellik eklemenize yardımcı olur.Güvenlik: WordPress altyapısı çok fazla kişi tarafından kullanılsa da bir e-ticaret sitesi için yeterli güvenliğe sahip değildir. Bu nedenle de büyük markalar içerisinde Woocommerce kullanan çok fazla marka yoktur.

2. Kullanım Kolaylığı

WooCommerce öğrenmek için Shopify için gerekenden daha dik bir yokuş tırmanılması gerektiğini oldukça rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Bizim araştırmamıza göre ‘normal’ bir kullanıcının Shopify’ı kavraması WooCommerce’e kıyasla oldukça kolay. Testimizde Shopify 4,1 / 5 ve WooCommerce 3,5 / 5 puan aldı; bu, bilmeniz gereken her şeyi size söylese de şimdi daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim.

Bazı yazılım bilgisi olmayan kullanıcıların yorumları da bu iddiamızı destekler nitelikte:

Shopify’ı kullanarak, düşündüğümden çok daha temiz bir web sitesi yazdırabildim ve bu da ürünlerimin gerçekten öne çıkmasını sağladı.

Paylaşılmak istenen bilginin ve ürünlerin sunuluş şeklini çok beğendim ve ben hiçbir şey yapmadan Shopify ve yazılım firmam satış yapmam için gereken pek çok şeyi halletti.

Shopify, kendi sunucusu bulunan bir e-ticaret platformudur. Bu, bir mağazayı işletmenin birçok teknik yönünü başka yere gitmeden halledebileceğiniz anlamına gelir. Shopify, sunucudan (sitenizin çevrimiçi olduğu yer) herhangi bir güvenlik sertifikasına (SSL) kadar her şeyi kapsar.

Üstelik Shopify ile herhangi bir yazılımı yüklemeniz, yönetmeniz veya güncellemeniz gerekmez. Güvenlik veya yedeklemeler konusunda da endişelenmenize gerek yok.

Diğer yandan, WooCommerce ile sunucu kiralama ve güvenliğinizi sağlamak gibi biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekir.

Shopify ve WooCommerce – Kullanım Kolaylığı: Karar

Kazanan: Shopify. WooCommerce, kullanmak için belirli bir düzeyde bilgi veya bu bilgileri öğrenmek için zaman ayırmaya ihtiyaç duyan çok daha teknik bir platformdur. Bunun aksine, Shopify’da yazılım ekibi kurulumu sonrasında nasıl kod yazacağınızı bilmenize gerek yoktur.

3. Tasarım ve Temalar

Hem WooCommerce hem de Shopify’ın şık temaları, mağazanıza profesyonel bir görünüm ve his verir. Görünüşün web sitesi dünyasında oldukça önemli olduğunu asla unutmayın!

Shopify’ın tema mağazasında, aralarından seçim yapabileceğiniz 70’in üzerinde ücretsiz ve ücretli tema bulunur. Varyasyonları eklerseniz gerçek rakam 100’ün üzerindedir. Shopify’ın temaları oldukça şıktır ve özel bir e-ticaret platformu olduğu için satış yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Premium temalar 140 dolardan başlıyor. Bu pahalı gibi görünse de mağazanıza yatırım olarak görmeniz gereken tek seferlik bir ödemedir. Daha fazla gelir elde etmenize yardımcı oluyorsa, kendi masrafını karşılayacaktır.  Eğer kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, başlamak için pek çok ücretsiz tema vardır. BYTE Dijital ile yaptıracağınız sitelerde ise tema size özel olarak tasarlanacağından tema için herhangi bir ek ödemeniz gerekmez.

Tasarımınızın WooCommerce’de ne kadar iyi görüneceği ise ne kadar sürelik bir yazılım emeği vereceğinize göre değişir. BYTE Dijital ile sizi tatmin edecek bir görünüme ek ücret ödemeden kavuşabilir, çok daha özel isteklerinizi ise makul fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

WooCommerce’in özelleştirme imkânları harika olsa da Shopify’ın temaları çok daha profesyonel bir internet sitesi elde etmenize imkan verir.

WooCommerce vs Shopify – Tasarım ve Temalar: Karar

Shopify bu turu burun farkıyla kazanır. Şablonları, WooCommerce’dakilerden çok daha şıktır ve isterseniz Shopify, temalarınızı daha da özelleştirmek için kodlamanıza izin verir. WooCommerce sınırsız özelleştirme imkânı sunar, ancak tasarımı düzenlemek için daha fazla yazılım emeği gerekir.

4. Satış Özellikleri

Her iki platform da etkili bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri sağlar. İnternette ürün satmak veya internette küçük bir işletme edinmek istiyorsanız, ikisi de sizi yarı yolda bırakmaz.

WooCommerce ve Shopify’ın farklı olduğu yerler, standart olarak dâhil edilen özelliklerdedir.

Yarım Kalmış Alışverişi Tamamlama

Shopify’ın standart olarak dâhil ettiği bir özellik, WooCommerce’in standart paketine dâhil değildir. WooCommerce ve Shopify arasında seçim yaparken, müşterilerin yarım kalmış siparişleri ile ilgili otomatik e-posta alması ve kaldıkları yerden siparişe devam etmelerinin önemli bir fark yaratacağını aklınızda bulundurmalısınız.

Çok Kanallı Satış

Her iki platform da Amazon, eBay, Instagram ve Facebook’ta satış yapmanızı sağlar. Tek fark, WooCommerce ile Facebook dışındaki kanalları yüklemek için 79 dolar ücret ödemeniz gerekecektir. Ancak, Shopify ile mağazanızı bu kanallarla entegre etmenin size hiçbir ek maliyeti olmaz.

Kargo

Sorunsuz bir gönderi deneyimi sunmak, marka itibarınız için hayati öneme sahiptir. Shopify ve WooCommerce, ücretsiz gönderim sunmanıza ve uluslararası satış yapmanıza olanak tanır. Ancak Shopify, USPS, DHL Express, UPS ve Canada Post ile ortaklıkları sayesinde, sizin kendi kuryenizi tedarik etme zamanından ve çabasından tasarruf etmenizi sağlar. Bu anlaşmalı kargolarla Shopify sayesinde indirimli olarak çalışabilirsiniz.

Özetle: Shopify, çok daha fazla özellik içeren e-ticaret yapısı ve kanallarıyla birlikte gelir. Temel Shopify’a kaydolduğunuzda aşağıda belirttiğimiz etkileyici satış destek özelliklerine doğrudan sahip olabilirsiniz:

 • Yarım kalan sepeti tamamlama
 • İndirim Kodları
 • Sınırsız ürün
 • Web sitesi ve Blog
 • 100’den fazla ödeme seçeneği

Shopify’ın içerdiği çoğu özellik, WooCommerce’in uygulama marketinden yüklemenizi gerektireceği için ek maliyetler çıkaracaktır.

WooCommerce’in belirtmeye değer özellikleri ise şunlardır:

 • Yerleşik blog oluşturma
 • “Sınırsız özelleştirme” – ana sayfa düzeninden “Satın Al” düğmesine kadar her şeyi düzenleyebilirsiniz.
 • Ürünleri daha geniş bir mağaza sayfası yelpazesine yerleştirme seçeneği
 • Müşteriler için tek tıklamayla iade imkânı

Her iki platform da satıcıların temel ihtiyaçlarını karşılarken, Shopify’ın özellikleri en düşük pakette dahi size sunulur ve kaydolduğunuz andan itibaren kullanıma hazırdırlar. Ancak WooCommerce’de ancak uygulamaya aylık ödeme yapmanız halinde bu uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Shopify ve WooCommerce –  Satış Özellikleri: Karar

Shopify bunu da kazanır. Yerleşik ve kullanıma hazır özelliklere sahip olmak Shopify’ı daha kullanışlı kılar – yarım kalmış siparişi tamamlama gibi önemli özellikler her büyük işletme için hayati önem taşır ve bu WooCommerce’in ücretsiz sunmadığı özelliklerden sadece biridir.

5. Eklentiler ve Entegrasyonlar

Her iki platformda da kargo, SEO ve pazarlama dâhil olmak üzere işinizin tüm alanlarında ekstra işlevsellik eklemek için uygulamalar yükleyebilirsiniz. Peki, hangisinde daha iyi uygulama seçenekleri var?

Açık kaynaklı bir platform olarak WooCommerce, eklentilere büyük ölçüde güveniyor. Birçok sınırlama olmaksızın 50.000’den fazla uygulama seçeneği bulunuyor. Gerçekten de WooCommerce, uygulama ve eklenti araştırmamızda 5/5 aldı.

Shopify, tümü güvenilir olan 1.200’den fazla ücretsiz ve ücretli uygulamaya sahiptir. Ancak, hangi uygulamanın yükleneceğinden emin değilseniz, her zaman yıldız derecelendirmesini veya kullanıcı yorumlarını kontrol edin.

WooCommerce ve Shopify – Eklentiler ve Entegrasyonlar: Karar

WooCommerce, uygulama departmanında Shopify’dan daha iyi performans gösteriyor. WooCommerce, açık kaynaklı bir yazılımdır, yani özelliklerinin çoğu için eklentilere güvenir ve WooCommerce’in bu bölümde bu kadar iyi olmasının nedeni budur. Ancak diğer taraftan hangi eklentiyi kullanacağınıza karar verirken oldukça dikkatli olmalı ve yorumları okumalısınız.

6. Pazarlama Araçları

Herhangi bir işletmenin başarılı olması için büyümesi gerekir. Pazarlama araçları, markanızı yeni müşteriler ile buluşturarak işletmenizin tam da bunu yapmasına yardımcı olabilir. Peki, hangi platform işletmenizin büyümesini en iyi şekilde destekliyor?

Eposta pazarlama

Shopify ile Seguno, MailChimp ve Constant Contact gibi uygulamaları kullanarak çok sayıda e-posta kampanyası yürütebilirsiniz. WooCommerce benzer şekilde e-posta kampanyası özellikleri için eklentilere güvenir, MailChimp ile entegrasyon sunar, kişiselleştirilmiş e-posta kampanyalarını kolaylıkla göndermenize yardımcı olur.

Sosyal Medya Entegrasyonları

Shopify, çok kanallı satışı destekleyerek mağazanızı Facebook, Amazon, eBay ve Pinterest ile entegre etmenize ve bunlara reklam vermenize olanak tanır. Bu, işletmenizi hiçbir ücret ödemeden yepyeni bir çevrimiçi kitleye açar.

WooCommerce ile mağazanızı Amazon, eBay ve Instagram ile 79 dolara entegre edebilirsiniz.

WooCommerce ve Shopify – Pazarlama Özellikleri: Karar

Shopify bu turu alır. İşletmenizi potansiyel olarak milyonlarca sosyal medya kullanıcısına göstermenize olanak tanıyan çok kanallı satış gibi etkileyici bir pazarlama özellikleri yelpazesine sahiptir. Buna karşılık, WooCommerce, pazarlama araçları için pek çok eklenti almanızı gerektiriyor.

7. Ödeme Seçenekleri ve İşlem Ücretleri

Çevrimiçi satış yaptığınızda, müşterilerinizin ödeme yapması için farklı yollar eklemeniz gerekir. Hem WooCommerce hem de Shopify size 100’den fazla ödeme ağ geçidi seçeneği sunar.

Bunlar yerleşiktir veya entegrasyonlar yoluyla eklenir. Başlıca olanlar:

 • Stripe
 • PayPal
 • Kredi ve banka kartları (iyzico ile)
 • Apple Pay
 • Square

Shopify, iyzico gibi bir ödeme sağlayıcı kullanıyorsanız işlem başına %2 komisyon alır. Bu komisyon oranını Shopify planınızı yükselterek azaltabilirsiniz.

WooCommerce’in büyük bir artısı, Shopify’ın aksine, ödemelerden ekstra komisyon almamasıdır. Çok sayıda ürün satıyorsanız, WooCommerce veya Shopify’ın üst paketleri sizin için daha mantıklı bir seçenek olacaktır.

Shopify ve WooCommerce – Ödeme Seçenekleri ve Ücretler: Karar

WooCommerce bunu işlem ücreti almadığı için kazanır. Shopify’da komisyon ödemeniz gerekir ve bu da WooCommerce’i öne çıkarıyor.

8. SEO

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), müşterileri sitenize çekmenin anahtarıdır. Tek bir şeye indirgeyecek olursak mağazanızın Google’ın arama sonuçlarında üst sıralarda görünmesini sağlamak olarak özetleyebiliriz. Müşteriler ürününüzle ilgili kelimeler yazdığında, sizi bulması ve sitenize ücretsiz olarak gelmeleri sizin için hayati öneme sahiptir.

SEO söz konusu olduğunda, WooCommerce ve Shopify’ı kıyaslamak oldukça zordur. Her ikisi de güçlü e-ticaret platformlarıdır ve ürünlerinizin doğru kişilerin önünde görünmesini sağlamanıza yardımcı olurlar.

WooCommerce, SEO için optimize edilmiş kod kullanılarak oluşturulmuştur ve geniş SEO eklenti yelpazesiyle oldukça etkileyici olmakla birlikte WordPress ile de entegre edilmiştir. SEO konusunda derinlere inip ayrıntılı başlık ve açıklamalarda Google’ın tam olarak ne olduğunu detaylı bir biçimde algılamasını sağlayabilirsiniz.

Bizim beğendiğimiz SEO özelliklerimizden bazıları, arama motoru kullanıcılarının sayfalarınızı daha kolay bulmasına yardımcı olmak için URL’lerinizi özelleştirme yeteneği ve oluşturma süreci boyunca mükemmel SEO desteğidir.

Hem Shopify hem de WooCommerce, mağazanızı güçlendiren uygulamalar ve entegrasyonlar sağlar. WordPress’in SEO eklentisi Yoast’ın, kullanımı çok basittir ve mükemmel destek sunar.

Shopify ise App Store’da bir dizi SEO eklentisine sahiptir. Mağazanızı tarayan ve performansa zarar verebilecek sorunlar için düzeltmeler sunan ücretsiz SEO Booster güzel bir eklentidir. Shopify, mağazanıza temel SEO bilgilerini eklemeyi de kolaylaştırır. Resimleriniz, ürünleriniz ve sayfalarınız için açıklamalar ve başlıklar ekleyebilirsiniz.

WooCommerce vs Shopify – SEO: Karar

Bu kısımda iki rakibin berabere kaldığını söyleyebiliriz. WooCommerce uygulama çeşitliliği ile ön plana çıksa da Shopify’daki uygulamaların sunduğundan farklı bir özellik sunan uygulama yoktur.

9. Güvenlik

Herhangi bir internet sitesi için güvenlik öncelikli bir konudur. Yalnızca müşterilerin parasını işlemekle kalmayıp, kişisel bilgilerini de tuttuğunuz e-ticaret siteleri için ise sitenizde bulunacak bir açık işinizin tamamen batmasına sebep olacak hukuki problemlere gebedir.

Shopify’da güvenlik sizin için otomatik olarak çözülür. Kendi sunucusunu kullanan bir e-ticaret platformu olduğu için Shopify, güvenlik ihlallerinin üstesinden gelmekle sorumludur ve sitenizin bilgisayar korsanlarına karşı güvende olmasını sağlar. Güncelleme ve kurulum gibi işlerle ilgilenmenize gerek yoktur.

Öte yandan WooCommerce, WordPress ile çalışır ve bu nedenle kendi sunucusu yoktur.  Bu nedenle de herhangi bir güvenliği vaat etmez. Güvenlik konusunun ya kendiniz ya da sunucu sağlayıcınız tarafından ele alınması gerekecektir.

SSL Sertifikası

SSL,  tam çevirisiyle Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir. Bir SSL sertifikası, web sitenizi korumaktan sorumludur, böylece kişisel bilgiler siber suçlular tarafından değiştirilemez ya da ele geçirilemez.

Shopify, yerleşik SSL ile birlikte gelir. Bu, URL’nizin yanında görünen küçük asma kilit simgesinden görülebilir. Bir SSL sertifikasına sahip olmanın başlıca faydaları şunlardır:

 • Müşterilerin ödemelerini ve kişisel bilgilerini işlerken güvenli şifreleme
 • Google, SSL içeren sitelerde göründüğü için mağazanızın SEO’suna yardımcı olur
 • Müşterilerin sitenize göz atmanın güvenli olduğunu bilmesini sağlayarak satış yapma olasılığını artırır

WooCommerce’in kendi SSL sertifikası yoktur. Açık kaynaklı bir platform olan WordPress’in bir parçası olduğundan, kendi SSL sertifikanızı sağlamaktan siz sorumlusunuz. Çoğu kişi bunu, sunucularını aldığı firmalar aracılığı ile çözer.

Ek bir bilgi olarak, hiçbir ödeme sağlayıcısı SSL sertifikanız olmadan size hizmet vermeyeceğinizden satış yapmak istiyorsanız SSL sertifikası almak zorundasınız.

PCI-DSS Uyumluluğu

Ödeme Kartı Endüstrisi Veri Güvenliği Standardı (PCI-DSS), kulağa biraz karışık geldiğini biliyoruz. Tüm bunların gerçekten anlamı, web sitenizin yasal düzenlemelere uygun olarak kredi kartı ödemelerini kabul edecek şekilde ayarlanmasıdır.

Shopify yine tamamen PCI-DSS uyumludur. Endişelenmenize veya bir şey ayarlamanıza gerek yoktur. Kredi kartı ve banka kartı ödemelerini daha ilk günden almaya başlayabilirsiniz. WooCommerce ise otomatik olarak PCI-DSS uyumlu değildir. Bu da SSL’de olduğu gibi sizin çözmeniz gereken bir konudur.

WooCommerce ve Shopify – Güvenlik: Karar

Shopify bu konuda açık ara farkla öne çıkar. Shopify, kendi sunucusunu bulunduran bir platformdur, yani güvenlik sizin için halledilir. Shopify, bir SSL sertifikasıyla birlikte gelir ve PCI-DSS uyumludur. Öte yandan, WooCommerce kullandığınızda SSL kaynağı sağlamanız ve PCI-DSS uyumluluğunu kendiniz ayarlamanız gerekir.

10. Müşteri Destek

Shopify, telefon, canlı sohbet ve e-posta üzerinden 7/24 destek sağlar. Yararlı kılavuzlardan oluşan bir kitaplık ve bir topluluk forumu sağlar. Aslında Shopify, müşteri desteği araştırmamızda inanılmaz bir şekilde 4,1 / 5 puan aldı. Öte yandan WooCommerce’in doğrudan müşteri desteği oldukça zayıftır. Burada destek duyduğunuz her konuda bir yazılımcı desteğine ihtiyacınız vardır.

Shopify ve WooCommerce – Müşteri Desteği: Karar

Shopify bu turu kazanır. Shopify, 7/24 destek sağlar ve çok sayıda yardımcı kılavuz sunar. WooCommerce’de ise karşılaşabileceğiniz problemlerde yazılımcı desteği almak ve bunun için ekstra maliyetlere katlanmanız gerekir.

11. Maliyet / Fiyatlandırma

Shopify, fiyatlandırması sabittir, WooCommerce ise daha esnektir. Shopify’ın fiyatları aylık 29 ila 1.999 dolar arasında değişmektedir. Yükseltme yaparken profesyonel raporlar gibi daha gelişmiş özelliklerin kilidini açarsınız. WooCommerce ücretsizdir, ancak barındırma, alan adı ve güvenlik dâhil olmak üzere ek maliyetlerle birlikte gelir.

Shopify Fiyatlandırma / Maliyet

 Küçük PaketOrta PaketBüyük Paket
Yazılım10.000 TL10.000 TL10.000 TL
Altyapı Kullanım Bedeli29 $ / Aylık79 $/ Aylık299 $/ Aylık
Satış Komisyonu%2%1%0,5
SunucuÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
SSLÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
PCI-DSSÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Türkiye Kargo Şirketleri Entegrasyonu2.000 TL2.000 TL2.000 TL
Güvenlik ve Bakım MaliyetiÜcretsizÜcretsizÜcretsiz

WooCommerce Fiyatlandırma / Maliyet

 WooCommerce
Yazılım10.000 TL
Altyapı Kullanım BedeliÜcretsiz
Satış KomisyonuÜcretsiz
Sunucu20 $ – 500 $ / Yıllık
SSL30 $ – 100 $ / Yıllık
PCI-DSS119 $ – 250 $ / Yıllık
Türkiye Kargo Şirketleri Entegrasyonu1.000 TL / Kargo Şirketi Başına
Güvenlik ve Bakım Maliyeti1.000 TL – 5.000 TL / Yıllık

12. Shopify ve WooCommerce: Sonuç

WooCommerce ve Shopify arasındaki temel farkları ortaya koyduk ve artık sizin için en iyi platformun hangisi olduğuna yine siz karar verebilirsiniz. Unutmayın her işletmenin ihtiyacı ve bu ihtiyaçları karşılayacak en iyi platformu farklıdır. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek, işletmenizin geleceğini de düşünerek karar almak oldukça önemlidir. Eğer hangi altyapıyı kullanacağınıza karar verdiyseniz hemen bize ulaşabilir, hayalinizdeki e-ticaret sitesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap