fbpx

Faq Categories: Dijital Pazarlama

Eylül 21, 2020
Neyi ölçmeliyim?

Pazarlama ölçütlerine yönelik pratik bir yaklaşım, markanızın büyümesi için hangi temel performans göstergelerinin (KPI'ler) en önemli olduğunu belirlemeyi içermelidir. Başlangıç noktası olarak, trafik oluşturma, dönüştürme ve pazarlama maliyetleriyle ilgili ilerlemenizi yansıtan metrikleri göz önünde bulundurun ve bunları aylık olarak izlemek

Eylül 21, 2020
Google Analytics benim için ne yapar?

Google Analytics, kullanıcıların web sitenizi nasıl bulup kullandıkları hakkında size bilgi veren ücretsiz bir web sitesi analiz platformudur. Google Analytics ile, çevrimiçi pazarlamanızın yatırım getirisini izleyebilir ve bilinçli kararlar vermek için önemli ölçümleri inceleyebilirsiniz. Google Analytics'in çoğu, verileri edinme, davranış

Eylül 21, 2020
Profesyonel bir metin yazarına ihtiyacım var mı?

Profesyonel pazarlama yapmak istiyorsanız profesyonel bir metin yazarına ihtiyacınız var. Bir metin yazarının rolü, içerik odaklı dijital medya dünyasında her zamankinden daha önemlidir. İyi yazılmış metin markaları oluşturur, okuyucuyla bağlantı kurar ve eyleme geçmeleri için ilham verir.

Eylül 21, 2020
Markamı nasıl farklılaştırırım?

Bu karmaşık sorunun basit cevabı değer yaratmaktır. Müşterilerinize duygusal düzeyde yankı uyandıran bir söz belirlemeli ve iletmelisiniz. Şu soruyla başlayın: Hizmet ettiğimiz kişilerin yaşamlarını nasıl iyileştirebiliriz?

Eylül 21, 2020
Videoya ihtiyacımız var mı?

Pazarlamacıların videoyu bu kadar sevmesinin nedeni, çevrimiçi tüketicilerin onu sevmesidir. YouTube'da her gün bir milyar saatten fazla video tüketiliyor. Video, esnek ve ilgi çekici bir içerik formatıdır. Birden çok platformda paylaşmak kolaydır. Akıllı telefonlar ve dijital düzenleme, video oluşturmayı çok

Eylül 21, 2020
Harekete geçirici mesaj nedir?

CTA(Call to Action) izleyiciye belirli bir eylemi gerçekleştirmesi talimatını veren bir istemdir. "Şimdi Satın Alın" gibi bir harekete geçirici mesaj genellikle bir komut olarak yazılır. Dijital pazarlamada bir CTA genellikle bir düğme veya bağlantı şeklini alır.

Eylül 21, 2020
Bir e-posta bültenine ihtiyacım var mı?

Abonelerinize yeni içerik haberleri, yeni ürünler (veya iyileştirmeler), etkinlikler vb. ile düzenli güncellemeler göndermek akıllıca olacaktır. Sadece bir haber bülteni sunarak e-posta listenizin hızlı bir şekilde genişlemesini beklemek akıllıca değildir.

Eylül 21, 2020
Başlamak için bir e-posta listesi satın almalı mıyım?

Sadece paranızı boşa harcamak ve SPAM işine girmek istiyorsanız. Çoğu e-posta servis sağlayıcısı, satın alınan listeleri kullanmanıza izin vermez. E-postanızı organik olarak büyütmeniz gerekiyor. Küçük bir gerçek müşteri listesi, geniş bir rasgele müşteri listesinden daha değerli.

Eylül 21, 2020
E-posta ile pazarlama hala etkili mi?

E-posta her zamankinden daha güçlü. Herhangi bir sosyal medyadan daha popüler. Daha özeldir. Daha kişisel. Daha güvenilir. Çoğu kişi e-postaya güvenir ve gelen kutularını her gün birkaç kez kontrol eder. Size gerçekten pazarlama izni veren kişilerle doğrudan iletişim kurmak istiyorsanız,

Eylül 21, 2020
Markamı sosyal medyada nasıl kontrol edebilirim?

Markanız artık hedef kitlenizin elinde. Onun hakkında söylenenleri "kontrol edemezsiniz". Ancak sohbetlere katılabilir, müşterilerinize değer verdiğinizi gösterebilir ve değer katabilirsiniz.